Partijleiders

Klik op [Tabel] om de gegevens te zien waarop deze grafiek is gebaseerd.

Tabel
Partijleider Aangetreden op Einde functie Aangewezen door Aantal dagen
Dries van Agt 10-12-1976 13-10-1982 Congres 2134
Ruud Lubbers 30-10-1982 29-1-1994 Dagelijks bestuur en bestuur
Tweede Kamerfractie*
4110
Elco Brinkman 29-1-1994 17-8-1994 Congres 201
Enneüs Heerma 18-8-1994 26-3-1997 Tweede Kamerfractie 952
Jaap de Hoop Scheffer 27-3-1997 1-10-2001 Partijbestuur 1650
Jan Peter Balkenende 1-10-2001 9-6-2010 Partijraad 3174
Maxime Verhagen 10-6-2010 29-6-2012 Tweede Kamerfractie 751
Sybrand van Haersma Buma 30-6-2012 21-5-2019 Ledenstemming 2517
Pieter Heerma 21-5-2019 15-7-2020 Tweede Kamerfractie 392
Hugo de Jonge 15-7-2020 10-12-2020 Ledenstemming 149
Wopke Hoekstra 16-1-2021 - Congres 0**

 

Bron: DNPP 

* Het dagelijks bestuur en het bestuur van de Tweede Kamerfractie van het CDA riepen Ruud Lubbers op 13 oktober 1982 op Van Agt op te volgen. Lubbers wilde echter pas een definitieve beslissing nemen als een formateur voor een mogelijk kabinet van CDA en VVD was benoemd. Toen Lubbers op 30 oktober als formateur voor een christendemocratisch-liberaal kabinet werd benoemd, was zijn opvolging van Van Agt een feit.

** Bijgewerkt tot 16 januari 2021